Znaki rozpoznawcze Stanów Zjednoczonych – co warto wiedzieć o Wielkiej Pieczęci USA?

Znaki rozpoznawcze Stanów Zjednoczonych – co warto wiedzieć o Wielkiej Pieczęci USA?

Wyjeżdżając do USA na kursy językowe, warto zapoznać się z istotnymi dla tego państwa znakami rozpoznawczymi. Niewątpliwie jest to flaga oraz Wielka Pieczęć, której zadaniem jest potwierdzenie autentyczności dokumentów wystawianych na terenie Stanów Zjednoczonych. O ile o historii flagi wiele osób mogło usłyszeć, o tyle o Wielkiej Pieczęci, pomimo tego, że jest dość znana, słyszało niewielu. Dlatego też chcielibyśmy dzisiaj przybliżyć odrobinę ten symbol.

Stany Zjednoczone nie posiadają herbu, zastępuje go Wielka Pieczęć

Wspomnianego symbolu po raz pierwszy użyto we wrześniu 1782 roku. Od tego czasu pieczęć stała się oficjalnym herbem USA. Jej awers i rewers można spotkać na banknocie jednodolarowym. Czym się charakteryzują? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Awers symbolu przedstawia ptaka, który w Stanach Zjednoczonych rozpozna każdy, nawet dziecko, mianowicie amerykańskiego orła bielika. Prezydent Benjamin Franklin nie chciał początkowo wykorzystywać stworzenia, jako symbolu, ponieważ uważał, że nie był godny znaleźć się na pieczęci z racji bycia rozbójnikiem. Chciał, aby na awersie znajdował się indyk. Niemniej jednak szybko zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ indyk jest ptakiem, z którego wiele narodów się śmieje. Koniec końców prezydent przystał na pierwszą propozycję, uważając, że orzeł prezentuje się dostojnie i drapieżnie, czyli tak, jak Stany Zjednoczone powinny być postrzegane przez inne nacje.

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *