Nowy Jork – odwiedź i wyrób sobie zdanie na temat tego miasta

Nowy Jork – odwiedź i wyrób sobie zdanie na temat tego miasta

Szykując się do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, bez względu na to, czy głównym celem są obozy językowe za granicą, czy turystyka, wielu ludzi nie wyobraża sobie zwiedzania wspomnianego kraju bez odwiedzenia Nowego Jorku. My również chcielibyśmy zachęcić do wybrania kursu w tym mieście, ponieważ jest ono nie tylko piękne, ale także rozwojowe. Niemniej jednak, należy mieć na uwadze, aby przed wyjazdem dowiedzieć się odrobinę o miejscu, do którego lecimy. W związku z powyższym, w dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić niektóre fakty i mity na temat Nowego Jorku. Mamy nadzieję, że informacje, które przekażemy, pozwolą Wam wyrobić sobie odpowiednie zdanie na temat tego miasta.

Największa metropolia, którą każdy chce zobaczyć

Nie da się ukryć, że Nowy Jork jest największą metropolią w Stanach Zjednoczonych, którą chce zobaczyć każdy człowiek przybywający do USA. I nie jest tutaj ważne, czy jest się turystą z innego państwa, czy jedynie z innego stanu. Nowy Jork ciekawi wszystkich. Najważniejszym punktem odwiedzin z pewnością powinien być spacer po Manhattanie. Tylko wtedy można poczuć się prawdziwym “nowojorczykiem”. Przybywając do tego miasta, warto jednak skupić się na wielu mitach i faktach, o których się słyszało.

Czy nowojorskie metro jest faktycznie tak ogromne?

Przyglądając się mapom nowojorskiego metra, można stwierdzić z całą pewnością, że robi ogromne wrażenie. Kilometry podziemnych ścieżek, w których pociągi przewożą ludzi z jednego krańca miasta na drugi, są dumą nowojorskich władz. Czy jednak faktycznie metro jest tak dobrze rozwinięte? Okazuje się, że to, co na kartce wygląda doskonale, w rzeczywistości oznacza wysłużony tabor. 111 lat funkcjonowania przez 365 dni w roku i 24 godziny zrobiło swoje. Ilość przystanków, jakimi może pochwalić się nowojorskie metro, może jest imponująca, jednak podróżując po Nowym Jorku właśnie tym środkiem transportu, można stwierdzić, że wiele z nich wymaga kapitalnego remontu. Oznacza to, że metro, jak mogłoby się wydawać, nie jest wizytówką omawianego miasta. Kursy językowe znajdziesz na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nowy-jork/

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *