Kilka ciekawostek o USA

Kilka ciekawostek o USA

Stany Zjednoczone to miejsce, o którego zwiedzeniu marzy wiele osób. Niektóre faktycznie wybierają się na wycieczki, inne zaś chcą połączyć przyjemne z pożytecznym i nie chodzi tutaj o pracę zarobkową. Jednym ze sposobów, jaki daje nie tylko możliwość wyjazdu, ale także nauki, są z pewnością wyjazdy na kursy językowe. Dzięki nim osoba ucząca się nie tylko lepiej będzie władała językiem, ale przede wszystkim będzie mogła także zwiedzić wymarzony kraj. Dziś chcemy Wam przedstawić kilka ciekawostek, o których mało kto wie,a które są niezwykle zaskakujące dla turystów.

Ciekawostki, które zadziwią niejedną osobę

Niektóre osoby myślą, że zatrudniając się w McDonalds nie mogły upaść niżej, ponieważ jest to praca dla osób niedoświadczonych, które tak naprawdę zrobią wszystko, żeby zarobić pieniądze. Warto jednak pamiętać o tym, że żadna praca nie hańbi. Amerykańskie statystyki pokazują, że co ósmy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych choć przez chwilę swojego życia pracował w McDonalds. Jak zatem widać – nie tylko imigranci wykonują tę ciężką pracę.

Gdyby chcieć porównać kraje świata, z pewnością niejedną osobę zdziwiłby fakt, że zasoby, które w Stanach Zjednoczonych przeznaczone są na godne życie jednej osoby, w Kenii wykorzystuje 32 ludzi.

Oglądając filmy o amerykańskich nastolatkach, nie sposób nie zauważyć, że sportowcy, którzy grają w szkolnych klubach, traktowani są jak gwiazdy. Warto tutaj mieć na uwadze, że obraz ten nie jest przerysowany i faktycznie w rzeczywistości tak jest, choć są to tak naprawdę uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych.

Kolejną rzeczą, która może zadziwić niejednego turystę jest fakt, że 1 na 3 mieszkańców USA jest otyły. Mając na uwadze fakt, że na Alasce żyje najwięcej ludzi, którzy do pracy chodzą na pieszo, można stwierdzić, że jest to stan, gdzie rzadko odnotowuje się mieszkańca z otyłością.

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych, warto przyjrzeć się tamtejszym pieniądzom. Okazuje się bowiem, że poza słynnymi postaciami, można odnaleźć na nich inne obrazy, takie jak np. pająk, którego można odnaleźć w prawym górnym rogu.

Powyższe ciekawostki są tylko namiastką tego, co może zadziwić osobę, która wybiera się do tego kraju na obóz językowy. Niemniej jednak już te wiadomości pokazują, jak ciekawym krajem jest USA.

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *