Kalifornia – obok tego stanu nie można przejść obojętnie

Kalifornia – obok tego stanu nie można przejść obojętnie

Wyjeżdżając do USA, chciałoby się od razu zobaczyć i nauczyć jak najwięcej. Jeśli zdecydowaliście się na wyjazdy językowe, będziecie mieć szansę na to, aby faktycznie zobaczyć więcej, niż przeciętny turysta, który do USA wybiera się maksymalnie na dwa tygodnie. ‘

Chcąc zwiedzić najpiękniejsze miejsca, które znajdują się w Stanach Zjednoczonych, nie można zapominać o zachodnim wybrzeżu kraju, gdzie gorący klimat sprawia, że człowiek zaczyna oddychać pełną piersią. I nie chodzi tutaj jedynie o Florydę, ale o Kalifornię – jeden z trzech największych stanów, który znajduje się w USA. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy wpis przekona Was do tego, że naprawdę warto wybrać się w tamte rejony, bez względu na to, czy do Stanów Zjednoczonych przejechaliście się uczyć, czy wypoczywać.

Najbogatszy stan USA

Szukając informacji o Kalifornii, na pewno natknęliście się na to, że jest ona najbogatszym stanem USA. Nie to jednak powinno być dla Was najważniejsze. Okazuje się, że położenie tego miejsca nie jest bez znaczenia dla wielu ludzi. Graniczy bowiem nie tylko z Oregonem, czy Arizoną, ale także z Meksykiem, który turyści także chętnie odwiedzają.

Co więcej, w Kaliforni rozciąga się Ocean Spokojny, a także około 900 mil wybrzeża, można zatem śmiało zostać w tym stanie i porządnie odpocząć.

Trochę historii nie zaszkodzi

Osoby, które nie interesują się Stanami Zjednoczonymi, zapewne niewiele wiedzą o historii Kalifornii. Ta jest jednak na tyle ciekawa, że postanowiliśmy odrobinę ją przybliżyć. Okazuje się, że do XVII wieku rdzennymi mieszkańcami tego stanu byli Indianie. We wspomnianym czasie ziemie te zostały podbite przez ekspedycję hiszpańskich konkwistadorów i oddane w ręce Meksyku. Niemniej jednak rdzenni mieszkańcy Ameryki nie poddali się bez walki. w roku 1846 doszło do walki, która została nazwana Rewoltą Niedźwiedziej Flagi, co doprowadziło do powstania Republiki Kalifornii. Po 25 dniach istnienia Republiki, ziemia ta została zajęta przez Stany Zjednoczone. W konsekwencji, na mocy traktatu, Kalifornia została podzielona między Meksyk i USA.

Ofertę kursów językowych w Kalifornii można znaleźć na http://www.jpedukacja.pl/obozy_jezyk/kalifornia/

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *