Jak zostać uczniem amerykańskiej szkoły?

Jak zostać uczniem amerykańskiej szkoły?

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego w dzisiejszym wpisie będziemy zastanawiać się, jak wygląda rok szkolny w USA i dlaczego warto zostać uczniem tamtejszej szkoły. Wielu ludzi decyduje się na wakacyjny kurs języka angielskiego, ale żeby od razu wyjeżdżać tam do szkoły? Ci z Was, którzy mają wątpliwości, powinni mieć na uwadze, że Stany Zjednoczone są mocarstwem, które budowali ludzie kształcący się w znanych amerykańskich szkołach. Jest to jeden z powodów, dla których warto zastanowić się nad dłuższym wyjazdem w celach naukowych.

Kiedy dziecko może iść do amerykańskiej szkoły?

Podobnie, jak w innych krajach na świecie, również w Stanach Zjednoczonych dziecko musi osiągnąć pewien wiek, dzięki któremu możliwe będzie posłanie go do szkoły. Okazuje się jednak, że w każdym stanie USA może wyglądać to zupełnie inaczej. To władze ustalają nie tylko prawa i obowiązki, jakich musi przestrzegać uczeń, ale również program nauczania, czy wiek, w którym najmłodsi mogą rozpocząć edukację. Ten ostatni waha się między 5 a 7 rokiem życia. W wielu stanach dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat. Naukę kończy zazwyczaj w wieku 16 – 18 lat. Wówczas ma wykształcenie średnie. Warto mieć na uwadze, że także czas, kiedy rozpoczyna się i kończy rok szkolny, może różnić się w poszczególnych częściach USA.

Szkoły w Stanach Zjednoczonych podzielone są na rangi. Okazuje się, że istnieją 4 rodzaje szkół podstawowych, które w późniejszym czasie uprawniają do przejścia do określonych szkół średnich. Najmłodsze dzieci uczą się w szkołach podstawowych, które mają odpowiednio 1 – 4 rangi – ten rodzaj podstawówki nazywany jest Elementary School. Zazwyczaj nauka trwa w nich 4 lata, zdarzają się jednak szkoły, gdzie edukacja trwa 5 lat. Po tym okresie dziecko może iść do szkoły średniej, zwanej Middle School. Rodzice, którzy zdecydują, że ich dzieci będą w pierwszych latach kształciły się w Elementary School przez 6 lat, zdają sobie sprawę, że kolejnym etapem edukacji będzie Secondary School. Podobnie będzie z dziećmi, dla których rodzice wybiorą 7 letni cykl kształcenia w pierwszym etapie edukacji. Po jego ukończeniu, absolwent będzie mógł wybrać, czy chce iść do High School czy Secondary School.

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *