Jak zostać uczniem amerykańskiej szkoły?

Jak zostać uczniem amerykańskiej szkoły?

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego w dzisiejszym wpisie będziemy zastanawiać się, jak wygląda rok szkolny w USA i dlaczego warto zostać uczniem tamtejszej szkoły. Wielu ludzi decyduje się na wakacyjny kurs języka angielskiego, ale żeby od razu wyjeżdżać tam do szkoły? Ci z Was, którzy mają wątpliwości, powinni mieć na uwadze, że Stany Zjednoczone są mocarstwem, które budowali ludzie kształcący się w znanych amerykańskich szkołach. Jest to jeden z powodów, dla których warto zastanowić się nad dłuższym wyjazdem w celach naukowych.

Kiedy dziecko może iść do amerykańskiej szkoły?

Podobnie, jak w innych krajach na świecie, również w Stanach Zjednoczonych dziecko musi osiągnąć pewien wiek, dzięki któremu możliwe będzie posłanie go do szkoły. Okazuje się jednak, że w każdym stanie USA może wyglądać to zupełnie inaczej. To władze ustalają nie tylko prawa i obowiązki, jakich musi przestrzegać uczeń, ale również program nauczania, czy wiek, w którym najmłodsi mogą rozpocząć edukację. Ten ostatni waha się między 5 a 7 rokiem życia. W wielu stanach dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat. Naukę kończy zazwyczaj w wieku 16 – 18 lat. Wówczas ma wykształcenie średnie. Warto mieć na uwadze, że także czas, kiedy rozpoczyna się i kończy rok szkolny, może różnić się w poszczególnych częściach USA.

Szkoły w Stanach Zjednoczonych podzielone są na rangi. Okazuje się, że istnieją 4 rodzaje szkół podstawowych, które w późniejszym czasie uprawniają do przejścia do określonych szkół średnich. Najmłodsze dzieci uczą się w szkołach podstawowych, które mają odpowiednio 1 – 4 rangi – ten rodzaj podstawówki nazywany jest Elementary School. Zazwyczaj nauka trwa w nich 4 lata, zdarzają się jednak szkoły, gdzie edukacja trwa 5 lat. Po tym okresie dziecko może iść do szkoły średniej, zwanej Middle School. Rodzice, którzy zdecydują, że ich dzieci będą w pierwszych latach kształciły się w Elementary School przez 6 lat, zdają sobie sprawę, że kolejnym etapem edukacji będzie Secondary School. Podobnie będzie z dziećmi, dla których rodzice wybiorą 7 letni cykl kształcenia w pierwszym etapie edukacji. Po jego ukończeniu, absolwent będzie mógł wybrać, czy chce iść do High School czy Secondary School.

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *