Jak to jest z tymi wizami – jaką wizę wybrać, jadąc do USA na kurs językowy?

Jak to jest z tymi wizami – jaką wizę wybrać, jadąc do USA na kurs językowy?

Choć wszystkie znaki na niebie i Ziemi mówią, że już niedługo Polacy, aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych, nie będą potrzebowali wiz, obecnie wspomniany dokument nadal obowiązuje. W związku z tym warto zapoznać się z tematem, żeby wybierając się na kurs językowy za granicą w tamte strony, wiedzieć, na co być przygotowanym. Mając na uwadze, że wiele osób nie wie, gdzie szukać rzetelnych informacji, w poniższym wpisie zebraliśmy to, co najważniejsze.

Odpowiedzialność za wyrobienie wizy spoczywa na wyjeżdżającym

Osoby, którym marzy się nauka języka poza granicami kraju, a dokładniej w USA, zmuszone są wyrobić odpowiednią wizę. Co więcej, to one muszą pamiętać o tym obowiązku. Każda szkoła powinna wychodzić naprzeciw tym wymogom i udzielać szczegółowych informacji na temat formalności, jakie należy załatwić przed wyjazdem.

Czym jest wiza nieimigracyjna i czy wystarczy do podjęcia nauki języka?

Wiza, którą należy mieć, wyjeżdżając do USA kojarzy się wielu osobom z wizą nieimigracyjną. Jest to dokument, który uprawnia cudzoziemca do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych i określa, co może on robić na terenie kraju. Okazuje się, że może nie wystarczyć do tego, aby podjąć naukę języka. W tym wypadku najlepiej jest starać się o tzw. wizę F-1, która w praktyce oznacza dokument przeznaczony dla studentów.

Wiza F-1 – co warto o niej wiedzieć?

Jak wspomniano wyżej wiza F-1 uprawnia do wjazdu na teren USA osób, które mają zamiar uczyć się w tym kraju. Należy jednak mieć na uwadze, że nauka musi odbywać się w pełnym wymiarze godzin i mieć określony czas. Warto o tym pamiętać, ponieważ podczas kontroli na granicy, strażnicy dokładnie sprawdzają, po co cudzoziemiec przyjechał do Stanów Zjednoczonych.

Mając powyższe na uwadze, warto zgłosić się do szkoły, w której wykupiono kurs, aby ta wydała stosowne zaświadczenie. Na jego podstawie będzie możliwe wyrobienie wizy. Czas oczekiwania na dokument różni się w różnych krajach. Warto zatem skontaktować się z najbliższą ambasadą i tam dowiedzieć się, jak długo czekaj się na wizę w naszym kraju.

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *